معرفی نامه ژلوفن بیماری های کودکان

 

تو این مقاله می‌خواهیم درباره یکی دیگر از مهم ترین دروس ماژور آزمون پره انترنی، یعنی بیماری های کودکان یا اطفال صحبت کنیم.

 

مبحث اطفال (کودکان) جزو دروس ماژور در مقطع بالینیه که هر دفعه در آزمون پره انترنی حدود 24 سوال رو به خودش اختصاص میده.

 

مهم ترین موضوع در مبحث اطفال این هستش که مطالب زیاد و پراکنده هستن؛ یعنی انگار یه پزشکی کامل رو توی یه کورس باید یاد بگیریم، اما برای آدم کوچولوها. همچنین، چون در بالین خیلی باهاش برخورد نداریم، برامون ملموس نیست و همین باعث میشه خیلی دانشجو ها ازش فرار کنن و سمتش نرن. اما ما اینجاییم تا جلوی این اتفاق رو بگیریم. میخوام یه کپسول جادویی رو بهت معرفی کنم که اطفال رو "هلو برو تو گلو" برات جمع کنه و اون چیزی نیست، جز ژلوفن!

 

کتاب ژلوفن بیماری های کودکان، طوری نوشته شده که با خوندنش از درس های پزشکی خسته نمی‌شی، مفاهیم اطفال برات جا میفته و نهایتاً خیالت بابت یه منبع همه چیز تموم راحت میشه و کم کم علاقه مند میشی تا تخصص اطفال بگیری!

 

این کتاب برای استفاده چه افرادی مناسبه؟

 

هرکسی تو مقطع بالینی، میتونه از ژلوفن اطفال سود ببره. چطوری؟ میدونی که ژلوفن یه درسنامه تست بیسه پس بیشترین استفاده رو داوطلبای آزمون پره انترنی یا پیش کارورزی دارن؛ مخصوصاً اونایی که میخوان برای رتبه و نمره بالا و حتی استریت شدن درس بخونن. این دانشجو ها میتونن با استفاده از این کتاب به راحتی آزمون پره انترنی رو پشت سر بزارن. (اگه جزو کسایی هستی که فرجه کمی دارن و فقط دنبال پاس شدن هستن، مجموعه مقالات ضروریات برای خودته).

 

مخاطبین بعدی ژلوفن اطفال، دانشجوهای فیزیوپات، استاجر (کارآموز) و اینترن (کارورز) هستن. راستی، با توجه به اینکه سوالات آزمون دستیاری هم به کتاب اضافه کردیم، خوندن این کتاب به داوطلبان آزمون رزیدنتی هم در جمع بندی و مرور مطالب کمک زیادی می‌کنه. پس فارغ از اینکه کجای راهی، سر راند، وسط شیفت و حتی تو کتابخونه، ژلوفن برات اندیکاسیون تجویز داره و متناسب با مقطعی که هستی باید از دوز کافی اون استفاده کنی.

 

با خوندن این کتاب، می‌تونم سوالای آزمون پره انترنی رو پاسخ بدم؟

 

بله. همونطور که بالاتر هم اشاره کردم، در آزمون پره انترنی شهریور 1401، از مبحث بیماری های کودکان 24 تا سوال مطرح شده بود که با خوندن ژلوفن، به 23 تا سوال می تونستی راحت پاسخ بدی. دلیلی محکم‌تر از کارنامه و عملکرد قبلیش میخوای؟!

 

راجع به خود کتاب بیشتر بدونیم ...

 

ژلوفن بیماری های کودکان در 2 جلد قرار گرفته، جلد اولش 11 فصل و 91 صفحه داره و برای خوندنش حدود 7 ساعت زمان نیاز داری. جلد دومش هم در 11 فصل و 106 صفحه جمع آوری شده که برای خوندنش حدود 8 ساعت زمان نیاز داری.

 

کارنامه ژلوفن بیماری های کودکان (اطفال) : 23 از 24 در آزمون پیش کارورزی شهریور 1401.

 

این کتاب بر اساس رفرنس نلسون اسنشیال 2022 (Nelson Essentials 2022) نوشته شده.

 

تعداد کل تست های کتاب ژلوفن بیماری های کودکان، در جلد اول 130 سوال و در جلد دوم 157 سوال هستش. یعنی همراه درس خوندن، به اندازه حدود 30 دوره آزمون اخیر تست میزنی.

 

شاید برات سوال بشه که این همه تست رو چطوری در این تعداد صفحه جا دادیم؟! ببین دوست من، ماهیت ژلوفن تست بیسه و منبع تست هاش آزمون های پره انترنی هستن که قبلاً برگزار شدن. پس سوالات بر اساس تکرار و میزان اهمیتشون انتخاب شدن به طوری که باعث یادگیری هرچه بهتر تو بشن.

 

کتاب ژلوفن بیماری های کودکان 2 جلدی هست که سرفصل هاش به صورت زیر اومده:

 

جلد اول:

 

 • فصل اول: رشد و تکامل
 • فصل دوم: اختلالات رفتاری روان
 • فصل سوم: تغذیه
 • فصل چهارم: الکترولیت
 • فصل پنجم: بیماری و آسیب حاد کودکان
 • فصل ششم: ژنتیک                     
 • فصل هفتم: اختلالات متابولیک
 • فصل هشتم: طب جنین و نوزاد
 • فصل نهم: ایمونولوژی
 • فصل دهم: آلرژی
 • فصل یازدهم: بیماری روماتیسمی کودکان

 

جلد دوم:

 

 • فصل اول: عفونی
 • فصل دوم: گوارش
 • فصل سوم: تنفس
 • فصل چهارم: قلب و عروق
 • فصل پنجم: هماتولوژی
 • فصل ششم: انکولوژی                     
 • فصل هفتم: نفرولوژی
 • فصل هشتم: غدد درون ریز
 • فصل نهم: نورولوژی
 • فصل دهم: روماتولوژی
 • فصل یازدهم: اورولوژی  

 

ویژگی های ژلوفن نسل جدید نسبت به چاپ قبلی چیه؟

 

در ژلوفن بیماری های کودکان نسل جدید، هشت ویژگی جذاب داریم:

 

اضافه شدن سناریو های شایع بالینی

 

پرسوال ترین کتاب ژلوفن با پوشش 30 دوره آزمون پره انترنی

 

اضافه شدن حل تمرین آخر فصول

 

بازنویسی فصل های کتاب مخصوصا آب و الکترولیت و تغییراتش

 

پوشش سوالات آزمون های پره انترنی اخیر تا پیش کارورزی اسفند 1400

 

پوشش نکات آزمون تا پره انترنی شهریور 1401

 

اضافه شدن سوالات سه دوره اخیر دستیاری

 

یه تغییر باحال تر هم که باعث میشه کتاب ها رو با انگیزه‌ی بیشتری بخونین، اینه که کتاب های ژلوفن نسل جدید رنگی شدن و خیلی ظاهر جذابی پیدا کردن.

 

سوالات پرتکرار

 

چه زمانی ژلوفن رو تهیه کنم؟ اگه از فیزیوپات یا استاژری بگیرم، قدیمی نمیشه؟

 

ببین بستگی به این داره که چه زمانی می‌خوای اون درس رو بخونی. تایمی که میخوای شروع به خوندن یه درس کنی، بهترین زمان تهیه کتاب هست. نگران آپدیت های بعدی هم نباش. داستان اینه که به هر حال تو باید در طول ترم هم درس بخونی و از طرفی، با آپدیت شدن رفرنس ها، کل محتوای اون علم یه تغییراتی داره و به عنوان یه پزشک خوب، ناگزیر به آپدیت شدن همراه علمی! پس فقط ژلوفن‌ها نیست که به روز میشه.

 

مولف این کتاب چه شخصی هستن؟ خانم دکتر کبری حسینی

 

قیمت کتاب چقدره و چطوری می تونم تهیه اش کنم؟ برای دیدن هزینه و نمونه صفحات کتاب و خرید ژلوفن بیماری های کودکان، تو رو به صفحه فروشگاه راهنمایی میکنم.

 

بازم هر سوالی درباره بیماری های اطفال و ژلوفن داشتی، برام کامنت بزار.

آخرین اخبار

مقالات مرتبط

2024/05/08 3:40 PM

برنامه‌ی مطالعاتی 100 پاسِ تقلب- خرداد 1403

برنامه‌ی مطالعاتی 100 پاسِ تقلب- خرداد 1403


2023/11/11 4:18 PM

مراحل پزشکی در 7 دقیقه

رشته‌ی پزشکی چهار مقطع و مجموعاً 14 ترم معادل 7 سال است که می ‌تونه تا 20 ترم طول بکشه.


2023/11/11 4:14 PM

راهنمای مصرف ژلوفن

چرا دوباره؟ يادت مياد علوم‌پايه داشتي و با سيب سبز كچل شدي؟ روز آخر كه قبول شدي و داشتي ‌مي‌رفتي بت گفتيم برو دوباره ميايم سراغت! الوعده وفا! اومديم تا سر امتحان پره‌انترني اون 4تا موي باقي‌مونده‌تو هم بريزيم و به عنوان يه Complete kachal بفرستيمت دوره‌ي اينترني 🙆


کامنت