Alternate Text

سیب سرخ میکروب شناسی

 

دوست من سلام، امیدوارم حالت خوب باشه ❤

 

سیب سرخ کلا فلسفه ش چیه؟ ما گفتیم که یه روش درس خوندن برای آزمون علوم پایه، درس خوندن به روش تشریحیه! که منابعش میشه رفرنش و خلاصه رفرنس و جزوه هاش و ...

 

این منبع جزو خلاصه رفرنس هاست اما با این تفاوت که، مباحثش برای امتحان علوم پایه اختصاصی شده. هدف از تالیف سیب سرخ، ایجاد یک درسنامه و فارغ از نگاه به سوالات امتحان علوم پایه بوده تا دانشجو بتونه مباحث رو به شکل تشریحی یاد بگیره و به سوالاتی که پرتکرار نیستن هم مسلط بشه.

 

پس...

 

اگر شما هم ازوناشی که با کتاب خوندن درس رو بهتر یاد میگیری، سیب سرخ میکروب شناسی یه منبع بسیار خوب برای شماست.

 

سیب سرخ میکروب شناسی همونطوری که گفتیم، یک نوع خلاصه رفرنس هست. بنابراین سیب سرخ میکروب شناسی برای مطالعه طول ترم، آزمون علوم پایه و امتحان لیسانس به پزشکی فوق العاده مفیده و برای سایر امتحان های دوره های مخ علوم پزشکی هم مناسبه.

 

سیب سرخ میکروب شناسی و مولفش و فصولش

 

سیب سرخ میکروب شناسی به همت آقای محمد مهدی بخشایی و خانم پگاه پژدم در ۱۴۸ صفحه و ۲۸ فصل تالیف شده!

 

۲۴ فصل اول رو باکتری شناسی به خودش اختصاص داده و ۴ فصل آخر مربوط به ویروس شناسیه!

 

سیب سرخ جنین شناسی

 

 

 

سیب سرخ بیوشیمی برای چه کسایی مناسبه؟

 

  • دانشجوهایی که آزمون علوم پایه دارند و صرفا میخوان پاس بشن

 

اگر در فهمیدن سیب سبز میکروب شناسی مشکل داشتی، سیب سرخ بهت کمک میکنه. سیب سرخ به تنهایی برایمیکروب شناسی علوم پایه کافی نیست؛ چون مثل سیب سبز کتاب تست محوری نیست و خوندن سیب سبز در کنارش الزامیه. اما برای طول ترم علوم پایه خوندن سیب سرخ پیشنهاد میکنم.

 

  • دانشجوهایی که با هدف نمره بالا (استریتی و رتبه) برای علوم پایه درس میخونن

 

برای استریت شدن تسلط زیاد به دروس ماژور خیلی مهمه. هیچ کدوم از دروس بیوشیمی، آناتومی و فیزیولوژی رو نمیشه با حفظ کردن و تکیه به سوالات سال های اخیر به قدری خوب جواب داد که بشه با دانشجوهای درسخون رقابت کرد. چه برسه به دروسی مثل میکروب شناسی! در نتیجه لازمه که منابع نزدیک به رفرنس خونده بشه. خود رفرنس میکروب شناسی اونقدر حجیم هست که هیچ کس نمیتونه سراغشون بره! بنابراین خلاصه رفرنسی مثل سیب سرخ به عنوان منبع جایگزین، میتونه کمکت کنه. علاوه بر این که حجم کمتری داره، متن و نوشتار سیب سرخ خیلی روان تر از رفرنس هاست و خوندش وقت کمتری میگیره.

 

  • دانشجوهای که در طول ترم میکروب شناسی رو میخونن

 

اگر احساس میکنی با تدریس استاد یا خودخوان هنوز نتونستی میکروب شناسی رو به صورت مفهومی متوجه بشی، یا یه منبع کامل تر از استاد میخوای تا شب امتحان مطمئن باشی تمام مباحث رو خوندی، سیب سرخ بهت پیشنهاد میشه.

 

مطالعه سیب سرخ در طول ترم دو تا مزیت داره:

 

اول اینکه زمانی که وارد فرجه آزمون علوم پایه میشی، یه منبع مرتبط به علوم پایه رو قبلا خوندی و تسلط داری و توی اون زمان فقط کافیه که مرور کنی

 

دوم اینکه با مباحث مشترکی که توی سیب سبز نوشته آشنا میشی و خوندن سیب سبز هم برات راحت تر میشه.

 

  • داوطلبان آزمون لیسانس به پزشکی و آزمون ارزیابی دانشجویان خارج از کشور

 

یکی از بخش های مشترک بین آزمون علوم پایه و آزمون لیسانس به پزشکی، درس میکروب شناسی هست. باتوجه به اینکه سوالات هر دو آزمون سبک یکسانی دارند، سیب سرخ میتونه به مخاطبین این آزمون هم کمک کنه.

 

چطوری از سیب سرخ استفاده کنیم؟

 

میتونی از این سیب سرخ به عنوان یه خلاصه رفرنس استفاده کنی. از اونجایی که حجم نسبتا زیادی داره پیشنهاد میشه همراه با خوندن، خلاصه نویسی کنی تا تو فرجه آزمون در کنار خوندن سیب سبز، از سیب سرخ هم استفاده کرده باشی.

 

نسخه فیزیکی کتاب سیب سرخ میکروب شناسی رو میتونی از داخل فروشگاهمون تهیه کنی. نسخه دیجیتالش هم توی کتابخانه دیجیتال طبیبانه منتظرته :)

 

برات آرزوی موفقیت میکنم.

 

کانال تلگراممون

 

اینستاگراممون

مقالات مرتبط

2024/01/07 2:33 PM

معرفی سیب سبز (ویرایش جدید)

10 سال پیش بودکه بعد از کلی آزمون و خطا، کتاب‌های سیب سبز رو برای کمک به موفقیت دانشجوهای پزشکی و دندانپزشکی در آزمون علوم‌پایه منتشر کردیم. حالا بعد از کلی تجربه تلخ و شیرین، دهمین سری از محصولات این مجموعه رو آماده چاپ کردیم و تمام تلاشمون رو به کار گرفیم تا تو شیرینی پاس شدن آزمون و هموار کردن مسیر علوم‌پایه باهات شریک بشیم.


2023/11/11 4:19 PM

کلیات علوم پایه پزشکی دندان پزشکی

دانشجویان پزشکی و دندان پزشکی در طول دوره تحصیل علاوه بر امتحانات طول ترم، باید در مقاطع مختلف در آزمون های جامع نیز شرکت کنند و شرط ورود به مقاطع بالاتر، قبولی در این امتحانات است. اولین امتحانی که دانشجوی پزشکی و دندانپزشکی باید در آن شرکت کند آزمون جامع علوم پایه است که در انتهای ترم 4 یا 5 برگزار می شود و دانشجو برای ورورد به مقطع فیزیوپاتولوژی یا پره کلینیک باید نمره بیس قبولی در این امتحان را کسب کند. در این مقاله کلیات آزمون علوم پایه را با هم مرور می کنیم.


2023/11/11 4:18 PM

مراحل پزشکی در 7 دقیقه

رشته‌ی پزشکی چهار مقطع و مجموعاً 14 ترم معادل 7 سال است که می ‌تونه تا 20 ترم طول بکشه.


کامنت