تست تمرینی آناتومی

قراره داخل این مقاله راجع به فلسفه اصلی تست‌زنی،مراحل تست‌زدن و همچنین منابع و عناوین تست‌زدن بخصوص تست تمرینی آناتومی صحبت کنیم.

ببین ما در چند مرحله باید تست بزنیم:

مرحله اول قبل از مطالعه است:

حتما برات سواله چرا ما باید قبل از اینکه هنوز مطلب رو خونده باشیم براش تست بزنیم. ببین دانشجوها و مجموعا همه افرادی که برای یک آزمون آماده میشن از این تکنیک استفاده می کنند تا قبل از اینکه تایم زیادی رو برای مطالعه همه مباحث اختصاص بدن، با زدن چندتا تست قبل از شروع با نقاط مهم و کم اهمیت درس آشنا بشن و بعدش بتونن زمانشون رو متناسب با اهمیت فصل ها تنظیم کنن.

پس این کار آدمای باهوشه که قبل از شروع، با زدن چند تست از هدر رفتن تایم خودشون جلوگیری می کنن و تمرکزشون رو روی مباحث سوال‌خیز و پر‌تکرار میذارن.

مرحله دوم: حین مطالعه

هدف از زدن تست حین مطالعه فقط و فقط تسلط روی مبحثی است که مطالعه می کنید.این نوع تست فرایند یادگیری شما رو تکمیل و ذهن پرسش‌گر شما با تست‌زدن در این مرحله نقاط خالی یادگیریتون رو پر می کنه.

مرحله سوم: بعد از مطالعه

نقش تست در این مرحله تثبیت آموخته های قبلیه! شما با تعداد تست بالا و متنوع مباحث رو مرور، تثبیت و در واقع ذهنتون رو امتحان می کنید. تست های این مرحله بیشتر جنبه آزمونی و مروری دارند و یادگیری در این مرحله باید مختص نکات ریز یا نقص هایی باشه که حین مطالعه داشته اید.

مرحله چهارم و نهایی

در این مرحله باید فاصله زیادی از مطالعه و تست مبحث مورد نظرتون گذشته باشه. هدف از نوع تست یادآوری و مرور مباحثه!

خب حالا که اهمیت و ترتیب تست زدن رو یاد گرفتی میریم سراغ منابع تست زنی!

بستر هایی که شما میتونید برای آزمون علوم پایه تست بزنید شامل سامانه آزمون آنلاین طبیبانه، اپلیکیشن طبیبانه و کتابهای سیب ترش است.

منبع اول

سامانه آزمون آنلاین شامل سوال ها آزمونهای علوم پایه سال اخیر، آزمونهای جمع بندی تالیفی،و آزمونهای شبیه ساز دروس علوم پایه

منبع دوم

اپلیکیشن طبیبانه

فیلم های آموزشی، نکات مشاوره ای، ویس های مرور سریع و تست های تمرینی مختلف رو میتونی اینجا پیدا کنی.

منبع سوم

سیب ترش

این کتاب به صورت تک آزمون های علوم پایه با پاسخ تشریحی منتشر میشه. شما بعد از اینکه همه درس ها رو مطالعه کردید میتونید به صورت آزمونی از این کتاب ها استفاده کنید.

بهترین تایم استفاده از این کتابها در بازه دو هفته مانده به آزمون برای مرور و جمع بندیه!

سوالات رایج

از چه سالهایی به بعد تست هارو بزنیم؟

تست های دو سال اخیر بهترین انتخابه. اگر در یک مبحث خاص احساس ضعف دارید یا تسلط کافی ندارید میتونید تست بیشتر کار کنید.

لازمه همه تست هارو بزنم؟ یا مضربی بهتره؟

لازم نیست همه تست ها روبزنی چون اصلا نمیرسی! همچنین تست هایی که با علامت سیب مشخص شدن اهمیت بیشتری دارند و در سالهای قبل بیشتر تکرار شدند.

تست تمرینی آناتومی

تست تمرینی آناتومی، سوالات آناتومی آزمون های علوم پایه قطبی از سال ۹۳ تا ۹۸ و آزمون های کشوری تا سال ۱۴۰۰ رو پوشش داده. سوالات بر حسب مباحث مختلف طبقه بندی شده و سوال های مهم تر با علامت سیب مشخص شده. علاوه بر این، برای سوالات مهم تر پاسخ تشریحی هم هست که اگه بلد نبودی، در زمان کوتاه تر به جواب برسی.

مباحث درس آناتومی برای بچه های پزشکی و دندان یکسانه و فقط پراکندگی تست ها متفاوته! برای دندان پزشکی ها بیشتر سوالات از مباحث سر و گردن و نورو آناتومی انتخاب میشه و برای بچه های پزشکی به شکل متفاوت تری.

مباحث آزمون علوم برای درس آناتومی به شکل قرار زیره:

سرو گردن

نورو آناتومی

شکم

لگن

توراکس

اندام فوقانی

اندام تحتانی

به عنوان نکته نهایی باید بگم درس آناتومی به همراه بافت و جنین تبدیل میشه به درس علوم تشریح. امیدوارم که در مسیر پیش رو موفق باشی و فراموش نکن تست زدن کلید اصلی موفقیت در آزمون علوم پایه است.

دیدگاهی بنویسید